Ležaljke za bebe – put do malo odmora
Nije lako biti mama. Buđenje na svaka dva sata noću, dojenje, presvlačenje… Majčinstvo jeste najlepša stvar na svetu, ali je iscrpljujuće i naporno, posebno kada je beba mala. Tada ti je potrebna svaka pomoć.
Dođe tvoja majka, svekrva, drugarica, sve budu po par sati sa tobom, ali kada se umore, odu kući, a ti ostaješ sama. A tebi je pomoć stalno potrebna. Zato ti, kao jedna majka drugoj savetujem da probaš sa ležaljkom za bebe. Ne, neće presvući ili nahraniti bebu, ali će je umiriti i odvući joj pažnju dok ti malo odmoriš. Možda se čak navikne i na uspavljivanje u ležaljci, pa više nećeš morati da je ljuljaš dok ti ruke ne otpadnu.
Zato ću ti u ovom tekstu reći sve što je bitno za ležaljke za bebe.
Šta je sve bitno prilikom izbora ležaljke za bebe
Ležaljka za bebe može biti na baterije i na struju, I mogu biti klasične gde je ljuljanje manuelno. Opšte pravilo je da su nosivosti do 9kg odnosno do 6 meseci. Međutim, u poslednje vreme su se na tržištu pojavile ležaljke za bebe sa većom nosivošću do 18kg, pa čak i neki modeli do 30kg.
Standardne ležaljke kao i električne imaju mogućnost podešavanja naslona uglavnom do dva položaja. Zbog tog podešavanja naslona neki modeli električnih ljuljaški imaju i tacnu, pa se u prvim mesecima vrlo često koriste za hranjenje deteta.
Prednost takvih ležaljki za bebe je u tome što se mogu duže koristiti, s tim da se u ležećem položaju koriste do 6 meseci odnosno težine bebe do 9kg. Nakon toga je mogu u sedećem položaju koristiti kako bebe tako i malo veća deca.
Ležaljke za decu su prvenstveno namenjene za odmor deteta tokom dana, ali mogu biti i jako funkcionalne. Naime, sa prednje strane obično sadrže luk na koji se kače plišane igračke veselih boja koje privlače pažnju bebe i pospešuju aktivnosti tokom ležanja što značajno utiče na razvoj motorike i stimulaciju čula kod deteta u tom period.
Većina modela ležaljki je i prenosiva zahvaljujući ručkama za nošenje I sigurnosnom pojasu kojim se dete vezuje. Tako je beba potpuno sigurna tokom prenošenja. Neki modeli imaju i tendu, pa je beba u njima zaštićena od sunca.
Električne ljuljaške za bebe – dodatni komfor
Najpopularniji modeli ležaljki za bebe su električne ležaljke na struju sa muzikom i vibracijom, koje se danas popularno zovu električne ljuljaške koje imaju funkciju brzine ljuljanja, pritom imaju i tajmere za podešavanje vremena ljuljanja. Neke od njih imaju i daljinsko upravljanje tako da ćeš imati punu kontrolu dok piješ kafu na kauču.
Električne ljuljaške iako namenjene za kućnu upotrebu mogu raditi i na baterije, čime je omogućena njihova upotreba i u prirodi.
Posebni modeli ljuljaški za bebe imaju rotaciju 360 stepeni.
Ležaljke i ljuljaške za bebe u našem web shop-u
Kako sam i sama bila zadovoljni korisnik, odabrala sam dvadesetak modela za koje provereno znam da su se dobro pokazali i uvrstila ih u ponudu na web shop-u.
Tu su i klasične ležaljke, kao i električne ljuljaške, i ljuljaške na baterije za bebe. Ovde sam odabrala nekoliko modela koje preporučujem:
1. Manuelne:
- klasična manuelna ležaljka do 9kg Rock Star Luxe,
- klasična manuelna do 9kg sa tendom Lulu,
2. Na baterije:
- ležaljka do 9kg Jamaica,
- ležaljke do 18kg Fitch Baby – modeli 29287, 29288, 29289,
- ležaljke do 30kg Fitch Baby – modeli 29290, 29291, 29292.
Elektricne ljuljaške
- Fitch Baby 98204,98205,98206,
- Sa daljinskim upravljačem Swing, Jessie, Star, iSwing, Cloud, Accent,
- modeli sa rotacijom Cloud, Woodsy ,
- model sa tacnom Stars
Neke električne ljuljaške su 2u1, odnosno mogu se koristiti kao klasične električne ljuljaške sa postoljem a mogu se I skinuti sa konstrukcije i koristiti kao klasične ležaljke (modeli Star I Woodsy).
1 thoughts on “Ležaljke za bebe – put do malo odmora”